Ana Sayfa / Genel / Panik Atak Kitapları – Panik Atak İçin Kitap Önerileri

Panik Atak Kitapları – Panik Atak İçin Kitap Önerileri

Merhabalar değerli takipçilerim, bugün sizlere kendinizi mutlu hissedeceğiniz ve sizin hayatınıza belli bir amaç katacak kitap önerileri vereceğim. Bu kitaplardan sadece 1.si panik atak üzerine diğerleri kişisel gelişim. Size şunun garantisi verebilirim ki bu kitapları okuduğunuzda siz de benim gibi tamamen farklı bir karaktere sahip olacaksınız.

1- Benim Hayatım Hep Böyle Mi Geçecek?

İbrahim Bilgen tarafından yazılan bu kitap, bana Mersin üniversitesi hastahanesinde gittiğim profesör tarafından önerildi. Panik atak üzerine tek okuduğum kitaptır kendisi. Kitap panik atak hakkında fikir sahibi olmanızı ve krizleri kontrol etmenizin yöntemlerini sizlere aktarıyor. Bu yüzden bu kitap dışında bir kaynak okumanıza gerek yok. Sadece bu kitabı okumak sizler için yeterli olacaktır.

2- 30 adımda özgüven- Sam Horn

Benim en çok sevdiğim kitaplardan birisi ve hayatımı değiştirdiğine inanıyorum. Sadece 30 günde artık çok farklı bir kişi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken her gün 1 bölüm okumak ve verilen ödevleri yapmak.

3- Hayatınızı 7 Günde Değiştirin- Paul McKenna

30 adımda özgüven tarzında bir kitaptır. Ancak bu kitapta yazılanları harfiyen uyguladığınız takdirde çok daha mutlu ve huzurlu bir yaşamınız olucak.

4- Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı- Mark Manson

Benim panik ataktan kurtulmamı sağlayan en önemli kitap kesinlikle Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatıdır. Önceden yolda yürürken sürekli insanların hakkımda ne düşündüğünü düşünüyordum. Ya da sürekli bana bakıldığını hakkımda konuşulduğunu düşünürdüm. Bu kitap sayesinde insanları ve düşünceleri umursamamayı öğrendim.

Ekstra 1 – Felsefenin Kısa Tarihi- Nigel Warburton

Ben sürekli felsefi düşüncelere sahip olan birisiydim. Ancak okul hayatımda sadece 1 kez felsefe eğitimi aldım. Bu aldığım felsefe eğitimi ise rezalet bir seviyede olup bana hiçbir şey katmadı. Felsefeye başlamak için gerçekten çok hafif bir kitap. Ben kitapta yer alan soruların altına çizerek kendim yanıtlamaya çalıştım. Sizlerin de bir solukta okumak yerine yavaş yavaş altını çizerek okumanızı tavsiye ettiğim felsefe kitabıdır.

Ekstra 2 – Aklından bir sayı tut- John Verdon

Benim kitap okumamı sağlayan bu kitabı listede bir yerlere sokmasam kesinlikle olmazdı. John Verdon tarafından yazılan Aklından bir sayı tut serisi polisiye türünde yer alıyor. Bu kitabı okuduktan sonra Sherlock Holmes çok sıradan gelmeye başladı. Polisiye severlerden iseniz kesinlikle ölmeden önce okumanız gereken bir seri. Özellikle 1.kitabı efsane.

Önerilerimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Özellikle bu tavsiyelerimde beni en çok etkileyen ve bana en çok faydası olan kitapları sizler ile paylaşmaya özen gösterdim. Belki ileride istek olur ise tekrar kitap tavsiyelerinde bulunabilirim.

Yazar: Anıl Çağlıyan

Kaynak: iyimakale.com

Bu da Var

Bir Psikoloğun Bir Günü

Saat sabah 5’e çeyrek var. Güne her zamanki gibi erken başladım. Bu saatte kalktığımı söyleyince …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir