Ana Sayfa / Genel / Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Öneri

Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Öneri

Mutlu olmak ve mutlu yaşamak herkesin hakkıdır. Birbirini seven çiftlerin dünya evine girerek bir ömür boyu birbirlerine iyi ve kötü günde yardımcı olacaklarına dair söz vererek mutluluğa adım atmaları, gelecekte kabus olarak bitebilmektedir. Her evlilik kötü müdür? Her evlilikte kavga olur mu? Bazen her şey yolunda gitmeyebilir. Her şeyin yolunda gitmesini beklemek zaten gerçekçi olmayacaktır. Bu yüzden, adımlarınızı evliliği yıkmaya yönelik değil yapıcı olacak şekilde atmanız gerekir. Bu sayede ortak bir çözüm noktası bulabilir ve iletişim kanalı belirleyebilirsiniz.

Mutlu bir evlilik yapmak istediğinizde izlemeniz gereken 5 anahtar yol sizi bekliyor. Bunu uyguladığınızda ömür boyu mutlu olabilir ve hayallerinizi eşiniz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

# Nezaketi Elden Bırakmayın

Bazen sinirler gerilebilir, bazen (anlık bir duygu olarak) eşinizden nefret bile edebilirsiniz. Bu insan olmanın doğasında vardır. Ancak nazik olmayı elden bırakmayın. Konuşmak istemiyorsanız bunu nazikçe söyleyin. “Daha sonra konuşalım ve karara bağlayalım.” diyerek eşinizi uyarın.

Nazik olmak sadece bir cinsiyet için değil herkes için geçerlidir. Bu sayede ortak bir iletişim kanalı oluşturarak sorundan kurtulabilirsiniz. Birbirinizi incitmek sizi çözüme götürmez, aksine olayların büyümesine neden olur.

# Dinlemeye Özen Gösterin

Karşı tarafın isteklerini önemseyin. “Ben yapamam, yapmıyorum.” diyerek kestirip atmayın. Ne istediğini bilirseniz ne vereceğinizi de bilirsiniz. Bunun için eşinizi dinlemekten kaçınmayın. İsteklerine olumlu veya olumsuz cevap verin. Ancak eşinizi dinlemekten çekinmeyin, kaçınmayın.

# Eğlenmeye Özen Gösterin

Evlilikler belirli bir süre sonunca sıkıcı olabiliyor. Bunun nedeni ise sürekli olarak tekrarlanan hayat içerikleridir. Kendinizi yenileyen biri olmaya özen gösterin. Her zaman aynı rutini yapmaktansa eşiniz ile farklı heyecanlar deneyin. Şakalaşmayı ve beraber paylaşımda bulunmayı ihmal etmeyin.

# Sadık Olun

Evliliklerde en büyük sorunlardan biri aldatma sorunudur. Karşınızdakinin bir ömür boyu söz verdiğiniz eşiniz olduğunu unutmayın. Her zaman sadık kalın ve eşinizi sevin. Bu sayede mutlu bir evliliğe adım atabilir ve evliliğinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

# Evlilik Danışmanlığı Desteği Alın

Ortak bir çözüme gidemeyen çiftler birbirini kırabiliyor. Bu kırıcı duygularda ileride alt yapı olarak saklanıyor ve ilk kavgada gün yüzüne çıkıyor. Bu da daha büyük kavgaların oluşmasına neden olabiliyor. Bunun önüne geçmek için de evlilik terapisti (evlilik danışmanı) ile görüşerek bir iletişim kanalı oluşturabilirsiniz. Her sorunu beraber çözeceksiniz diye bir şey yok. Bazen anlaşamayacaksınız. Ortak bir nokta bulamayacaksınız. Bunun için bir uzman danışmandan destek almak yararınıza olacaktır.

Seçilen danışman bir hakem değildir. Bunu unutmayın. “Sen haklısın, sen haksızsın.” diye karar vermeyecektir. Sizi dinleyecek ve nasıl bir adım atarsanız mutlu olacağınıza yardım edecek olan kişidir. Bunun için ilgili sorunlar hakkında açıklayıcı bir destek alabilir ve sıkıntılı olan evliliğinizi bu sayede kurtarabilirsiniz.

Evlilik danışmanı size ilişkinizde izlemeniz gereken yol haritasını sunacak ve başarı elde etmenize yardımcı olacaktır. İletişim kanallarının belirlenmesinde evlilik terapisti size destek sunar.

Profesyonel bir hizmet almak mutlu olmaya açılan bir kapı olacaktır. Tüm iletişim kanallarını kapatmak yerine böyle bir ortak çözüm noktası oluşturulması için ilk adımı atabilir ve bir evlilik terapisi hizmeti alabilirsiniz.

Mutsuz olduğunuz anlarda beraber mutlu olarak geçirdiğiniz günleri aklınıza getirin. Ayrıca evlilikte her bireyin kendine özgü bir yaşamı olduğunu da unutmayın. Birbirinize nefes almak için zaman verin. Bu sayede iletişim kanallarınızı profesyonel bir şekilde oluşturabilir ve birbirinizi kırmadan, ortak çözüme ulaşabilirsiniz.

Bu da Var

Panik Atak Kitapları – Panik Atak İçin Kitap Önerileri

Merhabalar değerli takipçilerim, bugün sizlere kendinizi mutlu hissedeceğiniz ve sizin hayatınıza belli bir amaç katacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir